Valentīndiena

Valentīna diena 2018

  1. februārī jeb Valentīna dienā tiek svinēta visu mīlētāju diena. Diena, kad cilvēki iepriecina savus mīļos ar jaukām dāvaniņām un mīļiem vārdiem. Bet kā tad īsti radās šie svētki?

Viena no zināmākajām leģendām vēsta, ka Valentīns esot bijis Senās Romas priesteris. Imperators Klaudijs II (3.gs.m.ē.) nonāca pie secinājuma, ka neprecēti vīrieši ir labāki karotāji, nekā tie, kam ir sieva un ģimene. Tādēļ viņš aizliedza jauniem un neprecētiem vīriešiem precēties. Savukārt, Priesteris Valentīns, kas saprata šī lēmuma netaisnīgumu, nepakļāvās Imperatora pavēlei un turpināja slepus salaulāt mīlniekus. Kad Valentīna pārkāpumu atklāja, Klaudijs piesprieda viņam nāvessodu, kas tika izpildīts 270. gada 14. februārī.

Atzīmējot Valentīna dienu SSPV un Staiceles vidusskolas audzēkņi pulcējās Staiceles kultūras namā, lai noskaidrotu Mis un Misters Valentīns 2018.

Pasākuma organizators, 3. kursa audzēknis Marks Zāmuels bija sagatavojis dažādus uzdevumus un pārbaudījumus dalībniekiem. Iepriekš tika izlozētas komandas, kurā startēja viena meitene un divi puiši. Katrai komandai bija jāsagatavo priekšnesums par tēmu Par un ap mīlestību. Vērojot priekšnesumus redzējām skolēnus no cita skatu punkta- kāds dziedāja, cits dejoja, pat teātri spēlēja.   Dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi. Puišiem- 30 sekunžu laikā jānosauc mīļvārdiņi, jāsacer kompliments mīļotajai meitenei, kopā ar komandas meiteni jādejo Balonu valsis un Avīzes deja. Toties meitenes savu atraktivitāti un radošumu demonstrēja atrakcijā Aklā mīlniece. Ar aizsietām acīm meitenei, tikai aptaustot puisi, bija jāatrod savi komandas biedri. Ar šo pārbaudījumu meitenes tika galā diezgan veikli.

Jauniešus vērtēja žūrija- Ārija Bakmane (Staiceles Mūzikas un Mākslas skolas direktore), Anda Timermane (1.kursa audzinātāja) un Lilita Siliņa (2. un 3. kursa audzinātāja).

Izvērtējot priekšnesumus un saskaitot punktus, tika noteikti arī konkursa uzvarētāji- Mis – 3.kursa audzēkne Linda Broka un Mis Valentīns- 2. kursa audzēknis Daniels Lazdiņš.

Sakām paldies jauniešiem, kas aktīvi iesaistījās pasākumā un atbalsta grupai, kas uzbūra svētku noskaņu- Agnesei Mednei, Ronaldam Semjonovam, dīdžejam Kasparam Ķiberim, fotogrāfam Reinim Saleniekam, Staiceles kultūras nama vadītājai Martai Mārai Miezītei, Ivaram Bitem un Jānim Bakmanim.

 

 

Sagatavoja Kristiāna Innusa,

foto Reinis Salenieks

Kategorijā ziņas.