Lieldienu pasākums “Zelta ola”

Lieldienu pasākums Zelta ola

Lieldienas ir laiks, kad latvieša klētij ir jābūt iztukšotai, un laiks, kad sākas pavasara darbi. Ar Lieldienām saistās arī laika pareģošana. Ja Pirmajās Lieldienās līst, tad govis dos daudz piena un katru svētdienu līdz Vasaras svētkiem būs lietains laiks. Ja vardes Lieldienās iet pāri ceļam, būs gaidāma lietaina vasara. Lieldienās pastāv neskaitāmas tradīcijas, kuras tiek piekoptas jau kopš seniem laikiem.

Ievērojot latviešu tautas tradīcijas, SSPV 3.kursa audzēkne Laila Ozola noorganizēja fantastisku pasākumu divu dienu garumā, kas ļāva mums izjust īsteni latvisko svētku noskaņu.

28. martā SSPV jaunieši un pedagogi pulcējās Staiceles lībiešu muzejā Pivālind, lai iepazītos ar Lieldienu tradīcijām un nokrāsotu visskaistāko olu. Pasākumu atklāja aktivitāšu vadītāja Linda Broka, kas mūs iepazīstināja ar svētku tradīcijām, ticējumiem un paražām. Pēc tam tika dots starts olu krāsošanai, tā norisinājās komandās, kurās startēja – pedagogu komanda Apaļie – Anda Timermane, Lilita Siliņa, Kristiāna Arnava, Jānis Bakmanis, Oliņ boliņ – Žanuels Skopenko, Elvis Skujiņš, Ronalds Semjonovs, Daniels Lazdiņš, Zelta olas – Kristers Cābelis, Markuss Keišs, Dairis Vārsbergs, Ričards Stepanovs, Cuciņas – Daniils Skopenko, Agnese Medne, Toms Grāvelsiņš, Monta Žibojedova, Raibie – Kristiāna Innusa, Kristina Aleksandrova, Amanda Jugāne, Marks Zāmuels.

Kamēr olas vārījās lielajos katlos, jaunieši mēģināja atminēt tradicionālos Lieldienu ticējumus. Pēc tam bija iespēja katrai komandai izdomāt savus ticējumus, kas izdevās diezgan amizanti un oriģināli, piemēram, ja Lieldienās ēdīsi roltonus, tad visu gadu būs skruļļaini mati. Pēc olu krāsošanas vēl bija jāveic veiklības aktivitāte oliņ Boliņ!

29. marta rīts. Salacas krasts. Pulkstenis nedaudz pāri sešiem, termometra stabiņš rāda – 11 grādus, bet tas nekas, jo kā vēsta ticējums, kas pirms saullēkta paspēs nomazgāties aukstā tekošā ūdenī, tas visu gadu būs mundrs un vesels. Kad mute nomazgāta, tad laiks rīta vingrošanai.

Pēc tam, kad laukums sagatavots sportiskajām aktivitātēm, komandas ierodas laukumā, lai cīnītos par pasākuma galveno balvu Zelta olu. Ceļš līdz zeltam nebūt nav viegls. Katrai komandai bija jāveic 7 uzdevumi – veiklais ķēriens, olu meklēšana, Lieldienu boulings, olbols, Nenomet olu!, skrējiens ar olu un jāuzmin latviešu tautas ticējumi.

Kamēr tiesneši apkopoja rezultātus, tikmēr sporta spēļu dalībnieki sildījās pie ugunskura un baudīja gardo Madaru tēju.

Un tad jau klāt satraukuma pilnais brīdis – apbalvošana. Moments, kad moka neziņa par to, kura komanda iegūs titulu Zelta Ola. 1.vieta – Oliņ boliņ, 2.vieta – Zelta olas un godpilnā 3. vieta komandai Cuciņas.

Liels paldies pasākuma organizatorei Lailai Ozolai par brīnišķīgajām emocijām, ar kurām tikām iešūpoti svētkos. Paldies tiesnešiem – Danielam Sležam, Matīsam Zumbergam, Ivaram Bitem, Lindai Brokai un Zanei Konstantinovai. Paldies Ārijai Bakmanei un Ārijai Daugulei, kā arī SSPV direktoram Jānim Bakmanim. Paldies par laipno uzņemšanu Staiceles muzeja vadītājai Indrai Jaunzemei un Indrai Ustrisovai.

Sagatavoja Anda Timermane

IMG_2460

Kategorijā ziņas.