100 stundas futbolā

 

Festivāla “Raibais karuselis”

LV100-gades pasākuma “100 stundas futbolā”

karodziņu bumba

2018.gada 10.jūlijā Staicelē sākās Raibais karuselis – pasākumu kopums, kas ilga līdz 15.jūlijam. Kā galvenais notikums bija Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas organizētās 100 stundas futbolā, kas bija arī kā viens no Latvijas valsts Simtgades pasākumiem.

Festivāls sākās Staiceles pilsētas bibliotēkā, kur tika atklāta Sporta muzeja izbraukuma izstāde Kapteinis Džeks, kas veltīta Latvijas valstsvienības basketbolistam un futbolistam Jānim Lidemanim.

Pēc izstādes atklāšanas Latvijas futbola pārstāvji kopā ar LFF prezidentu Kasparu Gorkšu un Spānijas pārstāvjiem diskutēja par sadarbības iespējām un futbola nākotnes perspektīvām Latvijā.

Festivāla atklāšanas kulminācija bija futbola spēle 100 stārķēni pret Kasparu Gorkšu & CO. Spēle pulcināja 100 bērnus no visas Latvijas, kas mērojās spēkiem ar Kasparu Gorkšu, Edgaru Pukinski un Aleksandru Jeļisejevu. Mazie stārķēni bija spēcīgāki un pieveica pretiniekus ar rezultātu 3:0. Pēc spēles viņus uzrunāja un sveica Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja reģionālo un nevalstisko projektu vadītāja Jolanta Borīte, kura arī katram mazajam futbolistam dāvināja 100gades karodziņu.

Nākamajā aktivitātē – Futbola varā par ceļojošo kausu cīnījās Latvijas Saeimas un Latvijas Futbola federācijas komandas. Interesanti, ka arī šī spēle noslēdzās ar rezultātu 3:0, bet nu jau par labu Latvijas Futbola federācijas komandai.

Visas dienas garumā aktivitātes komentēja leģendārais sporta žurnālists – Gunārs Jākobsons, kas ir arī saņēmis balvu par mūža ieguldījumu sportā.

Pēc festivāla atklāšanas dalībniekiem bija iespēja piedalīties sagatavotajās aktivitātēs, kas saistītas tikai ar futbolu.

Vakarā  Staiceles kultūras namā tika aicināti pirmie no 100 Stārķu zemes labās gribas vēstnešiem, lai diskutētu par Staiceles nākotnes attīstību kultūrā, tūrismā un futbolā. Pasākuma laikā Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas direktors Jānis Bakmanis prezentēja Staiceles attīstības projekta vīziju, ko Staiceles Mūzikas skolas audzēkņi noslēdza ar koncertu Staiceles Lielās ielas stāsts.

Otrā festivāla diena tika veltīta Latvijas Mazpulkiem, kuriem bija jāveic 8 disciplīnas, kas saistītas ar tradicionālo un netradicionālo futbolu.

Laikā no plkst. 18:00 ikvienam festivāla apmeklētājam bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, kur tika noskaidrots arī Aktivitāšu karalis. Šoreiz veiksmīgākā bija Krista Brente no Staiceles, kura ieguva unikālo spēli Izglāb Stārķi Profesoru. Spēle ir Staiceles Mūzikas un Mākslas skolas audzēkņa Laura Skujiņa diplomdarbs.

Plkst. 22:00 tika dots starts aktivitātei Nakts orientēšanās, kurā piedalījās 15 dalībnieki. Šajā disciplīnā 1.vietu izcīnīja staiceliete Anda Prokopoviča, 2. vietu staicelietis Regnārs Nerips un 3. vietu staicelietis Jānis Šeikins.

Pēc orientēšanās devāmies uz aktivitāti Gaismu laužu futbols, kur tumsā ar lukturīšiem tika spēlēts futbols. Aktivitātē piedalījās četras komandas- Vīnogas, Mandžukič, Beibes un Nike. Godpilno pirmo vietu izcīnīja komanda Vīnogas, kurā startēja SSPV puiši- Dairis Vārsbergs, Daniels Lazdiņš, Lukass Stalīdzāns, Elvis Emīls Skujiņš, Ričards Stepanovs un Dāniels Ķīkulis.

Trešā festivāla diena tika veltīta bērnu nama bērniem. Aktivitātēs piedalījās divas komandas – Valmieras SOS bērnu ciemata bērni  un Alojas novada Sporta skolas bērni, kas trenējas Aigara Ragaiņa vadībā. Sacensību kopvērtējumā uzvaru guva Valmieras SOS bērnu ciemata komanda.

Pēcpusdienā apmeklētāji atkal varēja mēroties spēkiem dažādās futbola aktivitātēs. Šoreiz par Aktivitāšu karali tika kronēta staiceliete Estere Kalniņa, kas bija sakrājusi visvairāk aktivitāšu žetonus.

Ceturtajā dienā norisinājās Elites futbola Mini čempionu līga, kurā piedalījās 6 komandas, 2006. gadā dzimušie zēni, kas pārstāvēja Latviju, Lietuvu, Īriju un Spāniju. Spraiga cīņa norisinājās visas dienas garumā. Čempionu līgā spēcīgākā šoreiz bija komanda SmartFootball International, kuru pārstāvēja futbolisti no Latvijas, Lietuvas un Spānijas.

Dienas gaitā norisinājās arī fanu aktivitātes- Tālredzīgais futbolists, KartupeļFutbolBumba, Futbola golfs un citas. Par Aktivitāšu karali tika atzīta staiceliete Loreta Bole.

Arī pēdējā festivāla diena aizritēja sportiskā garā. Zibens turnīrā Vienoti futbolā sacentās trīs politiskās partijas – Vidzemes partija, Reģionu alianse un Jaunā konservatīvā partija. Ceļojošais kauss aizceļoja pie partijas Reģionu alianse pārstāvjiem, kas ar pārliecinošu uzvaru pieveica pretiniekus.

No plkst. 12:00 Staicelē, mūsu gleznainajā upē- Salacā, pirmo reizi norisinājās Labdarības Bumbu rallijs, kuru organizēja Limbažu novada fonds sadarbībā ar Staiceles Sporta profesionālo vidusskolu, Alojas novada TIC un  Alojas novada uzņēmējiem. Labdarības Bumbu rallija mērķis ir piesaistīt ziedojumus Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novadu iedzīvotāju iniciatīvu projektiem. Interesentiem iepriekšpārdošanā bija iespēja iegādāties ziedojuma karti, kas pēc tam piedalījās izlozē. Dāvanu grozu pildīja Alojas novada uzņēmēju dāvātās lietas.

Pirmo reizi norisinājās arī futbola mačs Salacā, starp uzņēmēju komandām- SIA SALDO IM un Vairis& CO. Galveno balvu, iespēju rīkot darba kolektīva saliedēšanas pasākumu viesu mājās Meža salas ieguva uzņēmums SIA SALDO IM. Ienākumi no Labdarības Bumbu rallija nonāks Limbažu Fonda 2019.gada projektu konkursa krājkasītē, no kuras jau nākampavasar iedzīvotāji varēs saņemt atbalstu savām iecerēm.

Neilgi pēc Bumbu rallija ikviens interesents varēja piedalīties izsolē Viss par un ap futbolu. Tika izsolītas unikālas futbola relikvijas- futbola bumbas, t-krekls un galda spēle Izglāb Stārķi Profesoru.       

Plkst. 20:00 festivāla organizatori, atbalstītāji un viesi pulcējās mākslīgā seguma laukumā, lai svinīgi nolaistu festivāla karogu un izslēgtu 100 stundas noskaitījušo pulksteni.

Šis bija pirmais, lielais  Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas audzēkņu organizētais festivāls, kas norisinājās 100 stundas. Festivāls bija kā raibs, krāsains, negaidītu notikumu un pārsteigumu pilns karuselis, kura laikā SSPV jaunieši guva jaunu pieredzi savā profesijā- sporta pasākuma organizators.

Sakām paldies festivāla sponsoriem Latvijas Futbola federācijai, veikalam Sportland un visiem, kas palīdzēja festivāla organizēšanā. Lepojamies ar SSPV jauniešiem, kas izturēja Raibā karuseļa notikumus un nenogurstoši strādāja piecu dienu garumā.

Informāciju sagatavoja: Anda Timermane

 

 

 

Kategorijā ziņas.