Fukši jeb iesvētības pirmajam kursam

Laikā no 15. oktobra tika organizētas 3 dienu garas iesvētības Ģenerāļa Pētera Radziņa Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas pirmajam kursam. Tās rīkoja 3. kurss, protams, ar audzinātājas un direktora atbalstu.

Pirmajā dienā pārbaudījām, cik drosmīgi ir mūsu jauniņie! Spēles noteikumi vienkārši- ar plaukstu jāpārspiež ola, ja to neizdara , tad ar muti jāizvelk nomizota un izvārīta ola no bļodas, kurā sajaukts kokteilis. Šķiet viegli, ne? Tā būtu, ja vien šis kokteilis nesastāvētu no šādiem produktiem – piena, banānu jogurta, veciem konserviem, roltona, sīpoliem, olas, marinētu gurķu sulas un krējuma. Likās, ka tas ir neiespējami, taču ne priekš mūsu pirmīšiem, jo viņi bija pietiekami drosmīgi!

Otrā diena iesākās ar jautājumiem, kā šodien jūtas pirmais kurss un uz ko viņi ir gatavi šodien. Atbildes īsti nekādas, laikam baidījās runāt. Diena pagāja aizdomīgi mierīgi, nekādu uzdevumu, taču tad bija nakts…Pirms pulkstenis sita divpadsmit naktī, gājām pie mūsu pirmīšiem uz istabām. Kā pirmais uzdevums viņiem bija saģērbties līdz sērkociņš nodeg līdz galam un tad vienalga kādā izskatā – apģērbti vai nē, tika novesti lejā un ieslēgti skolotājas istabā. Pa vienam no istabas viņi tika vesti uz klasi, kurā bija jāatrod kāda lieta, ko nosaucām, piemēram, tualetes papīrs. Kad lieta tika atrasta, jāskrien no klases ārā, jānostājās kopmītņu priekšā un skaļi jābļauj ‘’ATRADU!’’ , tikmēr pirmkursnieku aplēja ar ūdeni no visām pusēm, arī no augšas! Tad mēs viņiem atļāvām iet mierīgi gulēt, cerams, ka viņi spēja pēc tāda uzdevuma pagulēt.

Trešā – noslēdzošā diena. Šoreiz vajadzēja pārbaudīt, cik viņi ir izturīgi. Spēle bija patiesi pretīga, kas saucās ‘’beer pong’’ , taču glāzēs netika liets alus, bet dažādi kokteiļi – eļļa ar pienu, kāpostu salāti ar pienu, brokastu pārslas ar ūdeni, cidoniju sula ar pienu un vēl dažādi. Pirmīši pārsteidzoši labi tika ar šo uzdevumu galā. Protams, jāsaka liels paldies Matīsam, kurš aizstāja trūkstošo spēlētāju!

Kad spēle izspēlēta, laiks iesvētību galvenajai daļai – zvērestam. Tajā pirmais kurss zvērēja gan cieņu skolotājiem un direktoram, gan barot 3. Kursu, kad tie vēlēsies. Pēc zvēresta pasniedzām jaunās formas un ar to noslēdzās šī gada iesvētības.

Lielu paldies vēlamies teikt Andai Timermanei, mūsu audzinātājai, par atļauju nedaudz “paspīdzīnāt” jauniņos!

 

Sagatavoja: Agnese Medne

 

Kategorijā ziņas.