Vēstures stunda kopā ar Daini Īvānu

27. novembrī Staiceles pilsētas bibliotēkā viesojās fantastiska personība- Latvijas Tautas frontes (LTF) pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns.

Sarunas tēma bija par grāmatu “Gadījuma karakalps”. Gandrīz divas stundas izzinoši un vienkāršotā valodā tika izstāstīta Latvijas Simtgades vēsture.

Visu atmodas nemiera pilno laiku Īvāna kungs pavadījis ar motīvu “Gara spēks pret karaspēku”. Tik aizraujoša un interesanta bija visa lekcija, uzzinājām visus notikumus, kas norisinājās Atmodas laikā. Ar asarām acīs Dainis Īvāns atceras sajūtas kādas pārņēma Barikāžu un Baltijas ceļa laikā.

Lekcijas noslēgumā Dainis Īvāns atgādināja, ka brīvība nav tikai reiz izkarota uz visiem laikiem, tā ir jāsargā un jāapzinās.

Ikdienā mēs neaizdomājamies par to cik patiesībā varam būt laimīgi, ka esam brīvi. Mums ir izvēles brīvība, runas brīvība, dzīvojam drošā vietā. Viss ir tik vienkārši pieejams un dabūjams, ka reizēm jau paliekam nekaunīgi.

Tik ļoti gribētos, lai Latvijā valdītu saticība un vienotība, lai cilvēki būtu kopā grūtos brīžos un viens otru atbalstītu, lai cilvēkus nepārņemtu skaudība un varas kāre, jo tikai kopā mēs varam padarīt mūsu ikdienu labāku.

IMG-20181128-WA0000

Sagatavoja: Anda Timermane

Foto: Toms Grāvelsiņš

 

 

Kategorijā ziņas.