3. līmeņa Jaunsargu nometnē Valmierā

Laikā no 10.-13. martam Valmierā, “Kaugurmuižā” norisinājās 3. līmeņa jaunsargu nometne, kurā piedalījās arī Ģenerāļa Pētera Radziņa Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas 2. kursa audzēkņi- Toms Grāvelsiņš un Elvis Skujiņš, kas apgūst Valsts aizsardzības mācību mūsu skolā.

IMG-20190321-WA0008

IMG-20190311-WA0010

Nometnes laikā jaunieši apguva dažādas mācību programmas: ierindas mācību, topogrāfiju, individuālo lauka kaujas iemaņu nostiprināšanu un citus uzdevumus.

Jaunsargu kustībā patreiz darbojas ap 8000 jauniešu no visas Latvijas. Jaunsargi tiek iedalīti līmeņos- ko nosaka vecums un zināšanas. Pēc jaunsargu mācību programmas ir noteikts, ka 3. līmeņa jaunsargs ir tāds, kurš spēj veikt uzdevumus patstāvīgi un var piedalīties 1. un 2. līmeņa jaunsargu mācībās kā palīgs. 3. līmeņa jaunsargi pilnveido iepriekš iegūtās zināšanas, prasmes un iemaņas, kā arī izstrādā un realizē projektus, iegūst padziļinātas zināšanas izvēlētajā speciālajā kursā- tūrismā, biatlonā, šaušanā, orientēšanās, elementārās militārās apmācībās un citās.

Man ir liels prieks un lepnums par mūsu skolas puišiem Tomu un Elvi, kas apmeklēja nometni un godam nopelnīja apliecību, kas nosaka, ka apgūtas visas nepieciešamās iemaņas un zināšanas 3. līmeņa jaunsargam!

IMG-20190313-WA0001

Sagatavoja: Anda Timermane

Foto: Toms Grāvelsiņš

Kategorijā ziņas.