IMG_5431

Olimpiskās spēles

IMG_5540 (1)

Viktorīna Ziemas olimpiskās spēles

Viktorīna Ziemas olimpiskās spēles

Laikā, kad Phjončhanā notiek XXIII. ziemas olimpiskās spēles, SSPV jaunieši 15.februārī pulcējās Staiceles kultūras namā, lai pārbaudītu savas zināšanas par Ziemas olimpisko spēļu vēsturi, latviešu sasniegumiem pašreiz notiekošajās  sacensībās un to kā latvieši startēja olimpiskajās disciplīnās pirms četriem gadiem.

Iepriekš jaunieši tika mudināti izveidot komandas, izdomāt nosaukumu un sagatavot noformējumu. Pirmā komanda OLYMPIC, kurā startēja Marks Zāmuels, Kristiāna Innusa, Daniels Šležs, Markuss Keišs, Kaspars Ķibers. Otrā komanda ZELTS – Ričards Stepanovs, Daniels Lazdiņš, Dāniels Ķīkulis, Dairis Vārsbergs, Laila Ozola, Linda Broka. Trešā komanda NERDS          – kurā atraktīvi darbojās Zane Konstantinova, Matīss Zumbergs, Monta Žibojēdova, Toms Grāvelsiņš, Daniils Skopenko.

Viktorīnas laikā komandām bija jāatbild uz 8 jautājumiem, jāizlozē sporta veids, kurš iekļauts Olimpisko spēļu sarakstā, tad trīs minūšu laikā jāsagatavo priekšnesums un jāprezentē žūrijai. Papildus punktus savai komandai bija iespēja iegūt kapteinim, atbildot uz trīs jautājumiem.

Lai viss noritētu godīgi viktorīnu vērtēja žūrija- Lilita Siliņa (2. un 3. kursa audzinātāja), Ausma Kalniņa (direktora vietniece mācību darbā) un Anda Timermane (1.kursa audzinātāja).

Sportiskā atmosfērā un azartiskā cīņā noskaidrojās, kura komanda ir zinošāka šajā jomā: 1.vieta komandai ZELTS- kapteine Laila Ozola, 2.vieta komandai NERDS- kapteinis Matīss Zumbergs, 3.vieta komandai OLYMPIC- kapteinis Markuss Keišs.

Sakām paldies fotogrāfam Reinim Saleniekam, SSPV saimniekam Ivaram Bitem, SSPV direktoram Jānim Bakmanim, Staiceles kultūras nama vadītājai Martai Mārai Miezītei un Udo Gustavsonam.

Uz tikšanos 7.martā, kad Staiceles kultūras namā tiksies komandas no Alojas vidusskolas, SSPV, Staiceles vidusskolas un Igaunijas skolas, lai noskaidrotu, kura komanda vislabāk orientējas Ziemas Olimpisko spēļu norisē un to vēsturē.

 

Viktorīnas organizatores Amanda Jugāne un Kristina Aleksandrova,

foto Reinis Salenieks

 

limbaži tiesāšana

Tautas bumbas sacensību tiesāšana Limbažos

Tautas bumbas sacensību tiesāšana Limbažos

2017.gada decembrī Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas I. kursa audzēkņi- Agnese Medne, Toms Grāvelsiņš, Elvis Skujiņš un Lukass Stalīdzāns devās uz Limbažu Olimpisko centru, lai tiesātu tautas bumbas sacensības 3.-4. klases skolēniem.

Anda Timermane

limbaži tiesāšana

 

Tikai Rīga, tikai DINAMO!

11.decembrī Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas 1.kursa audzēkņi apmeklēja Rīgas Dinamo hokeja spēli pret Maskavas apgabala Vitjaz. Spraigā cīņā Rīgas Dinamo uzveica pretiniekus ar rezultātu 2:1. Liels prieks, ka šo fantastisko spēli varējām vērot klātienē, tāpēc sakām paldies par sagādātajām biļetēm Staiceles vidusskolas direktorei Sandrai Brokānei un SSPV direktoram Jānim Bakmanim, par transporta nodrošināšanu.

Anda Timermane

 

27707529_1596768167066753_1547614994_o

SSPV jaunieši apmeklē Eiropas Savienības māju un Latvijas Kara muzeju

SSPV jaunieši apmeklē Eiropas Savienības māju un Latvijas Kara muzeju

Decembrī SSPV jaunieši devās uz Rīgu, lai piedalītos sarunās par Eiropas nākotni. Pasākuma laikā mūs iepazīstināja ar Eiropas parlamenta darbu, Latvijas deputātiem, kas pārstāv mūsu intereses Briselē, kā arī uzzinājām kādas iespējas jauniešiem piedāvā Eiropas Savienība. Noslēgumā pasākuma dalībniekiem bija iespēja atbildēt uz jautājumiem, par Eiropas Savienību- zinošākie un atraktīvākie dalībnieki tika pie nelielām dāvaniņām.

Aplūkojām arī  festivāla Egļu ceļš 2017 vides objektus, kas tradicionāli jau septīto gadu norisinās Rīgā. Festivāla laikā tiek realizēti oriģināli vides objekti- Ziemassvētku simbols- egle, kas tiek eksponēta jaunā un neparastā vizuālā veidā.

Pēc tam devāmies uz Latvijas Kara muzeju, kur gida pavadībā ceļojām laikā – no 9.gadsimta līdz pat II pasaules kara sākumam. Jaunieši ar lielu interesi iepazina mūsu tautas vēstures ne tik patīkamos notikumus.

Sakām mīļu paldies Staiceles pilsētas bibliotēkas vadītājai Anitai Strokšai par iespēju piedalīties šajā braucienā.

Anda Timermane

27707529_1596768167066753_1547614994_o 27707674_1596768980400005_1904996404_o 27707906_1596766190400284_143795959_o 27744065_1596771747066395_340864498_o 27746403_1596768970400006_1142144413_o

zsv2

Ziemassvētki pienākas visiem

Jau no pagājušā gada Staiceles Sporta profesionālajā vidusskolā ir ieviesusies tradīcija iepriecināt ziemassvētkos vientuļos pensionārus. Arī šogad tika rīkota šī labdarības akcija ar nosaukumu ZPV (Ziemassvētki pienākas visiem). SSPV audzēkņi, sadarbojoties ar sponsoriem, ieguva dažādus līdzekļus un lietas, ko ievietot dāvanu maisiņā, lai iepriecinātu šos pensionārus. Nedēļu pirms ziemassvētkiem skolēni devās ciemos pie pensionāriem, lai novēlētu priecīgus ziemassvētkus, aprunātos, un sasildītu viņu sirdis ar nelielām dāvaniņām. Šī bija lieliska iespēja un pieredze saredzēt to, ka nevajag daudz, lai kādam sniegtu prieku un mīlestību.

_________________________________________________________________

Tuvojoties 1. Semestra noslēgumam, SSPV rīkoja ziemassvētku pasākumu, uz kuru tika aicināti arī vecāki. Šogad mācību gada pirmo daļu mēs nobeidzām kuplākā skaitā, jo mums pievienojās arī pirmais kurss. Lai vecākiem un arī pašiem audzēkņiem būtu interesantāk, katrs kurss bija sagatavojis kādu priekšnesumu, lai parādītu to, cik talantīgi esam. Pirmais kurss šogad bija visčaklākie, jo iepriecināja mūs ar  veseliem diviem priekšnesumiem, kur vienā no tiem audzēkņi lasīja pasaku, bet otrājā sniedza dejas priekšnesumu. Otrais kurss, tāpat kā iepriekšējo gadu sniedza mums muzikālu priekšnesumu dziedot. Droši var teikt, ka šogad šī dziesma bija vēl skanīgāka nekā iepriekšējo reizi. Mūsu trešā kursa priekšnesumu pārstāvēja Linda Broka, kas ar ļoti skaistu dziedājumu un ģitārspēli ieviesa mūsos ziemassvētku sajūtu.  Pēc koncerta beigām visi kopā devāmies uz Lībiešu krodziņu, kurā tika pasniegta gardā putra un siltie dzērieni. Aizvadījām mācību gada pirmo pusi pozitīvi un draudzīgi.

zsv1 zsv2 zsv3

Sagatavoja: Kristiāna Innusa

IMG_2762

Talka

Pirmais mācību mēnesi aizvadīts veiksmīgi un iesākām oktobri ar talku. Visi Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas audzēkņi un arī skolotāji apvienojās, lai kopīgiem spēkiem  sakoptu skolas teritoriju. Pēc kārtīgi padarīta darba vakarā, pie ugunskura tika vārīta zupa.

Sagatavoja-Kristiāna Innusa

IMG_2762 IMG_2756 IMG_2770 IMG_2771 IMG_2813

IMG_2815

Futbola turnīrs

Otrdien, 26.septembrī tika rīkots Futbola turnīrs LFMC “Staicele” starp Staiceles vidusskolas un SSPV audzēkņiem. Bija jāizveido komanda 5 cilvēku sastāvā. Pieteicās 3 meiteņu  un 4 zēnu komandas. Kopvērtējumā starp zēnu komandām uzvarēja SSPV komanda “Leģendas”, kurā spēlēja: Marks Zāmuels, Daniils Skopenko, Žanuels Skopenko, Daniels Lazdiņš, Daniels Šležs. Rezultatīvākais spēlētājs – Marks Zāmuels. Starp meitenēm uzvarēja SSPV komanda  “Princeses”, kurā  spēlēja: Kristiāna Innusa, Alise Širaka, Agnese Medne, Amanda Jugāne, Kristina Aleksandrova. Rezultatīvākā spēlētāja starp meitenēm Linda Broka. Uzvarētāji saņēma balvas no Eiropas komisijas pārstāvjiem Latvijā. Paldies jauniešiem, kuri palīdzēja, nosakot aktīvāko klasi un 3 aktīvos dalībniekus starp Staiceles vidusskolas  un SSPV dalībniekiem. Visvisaktīvākie dalībnieki visas nedēļas garumā bija SSPV audzēkņi: Zane Konstantinova un Matīss Zumbergs, dalot 1. un 2.vietu, katrs nedēļas garumā pieveica 38 kilometrus.

Sagatavoja-Kristiāna Innusa

IMG_2814 IMG_2816 IMG_2817 IMG_2815

 

elections-4766988

Vēlēšanas

Septembrī Staiceles Sporta profesionālajā vidusskolā, norisinājās skolēnu pašpārvaldes prezidenta vēlēšanas. Kā jau katrai skolai, tā arī mūsējai, bija nepieciešams skolēns, kurš gatavs uzņemties šādu pienākumu. Lai viss notiktu godīgi un bez pārpratumiem, katrs kurš vēlējās varēja izvirzīt savu dalību. Mums bija četri drosminieki: Markuss Keišs, Kaspars Purviņš, Matīss Zumbergs un Amanda Jugāne, kuri bija gatavi mēģināt iegūt šo amatu. Lai godīgā ceļā ievēlētu skolas prezidentu, tika rīkotas vēlēšanas, kurās piedalījās visi SSPV audzēkņi. Katram tika iedota lapiņa, kur bija iespēja atzīmēt, kurš no kandidātiem ir labāks šim amatam. Pēc pirmās vēlēšanu kārtas noskaidrojās, ka trīs no kandidātiem ir ieguvuši vienādu balsu skaitu, kas nozīmēja to, ka jārīko otrā kārta, kurā no četriem kandidātiem piedalījās tikai trīs: Markuss Keišs, Kaspars Purviņš un Matīss Zumbergs. Ar otro kārtu arī nebija gana, tāpēc tika rīkota trešā noslēdzošā kārta, kurā piedalījās tikai Markuss Keišs un Kaspars Purviņš. Kad rezultāti tika apkopoti, par uzvarētāju un skolēnu prezidentu tika ievēlēts Markuss Keišs, kurš bija saņēmis visvairāk vēlētāju balsis.

Sagatavoja: Kristiāna Innusa

olympic-rings

Olimpiskā diena

Nedēļa no 18.09.2017 līdz 22.09.2017. mums bija ļoti sportiska nedēļa. Mūsu skolas audzēknis Dairis Vārsbergs tika aicināts iejusties tiesneša lomā, kur bija jātiesā futbola turnīrs, kurā piedalījās gan staicelieši, gan komandas, kas bija atbraukušas no tuvākajām apkārtnes skolām. Šajā pāšā nedēļā norisinājās arī viss Latvijas Olimpiskā diena, kurā visi skolēni visas dienas garumā nodarbojas ar dažādām sportiskām aktivitātēm. Šajā dienā Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas audzēkņiem bija jāvada dažādas aktivitātes, kuras arī pašiem bija jāizdomā. Jau no pulkstens 8:00 rītā, visi skolēni aktīvi gatavoja savas aktivitāšu vietas, lai pulkstens 10:00, visi kopā varētu veikt Olimpisko dienu sporta vingrojumu kompleksu mūzikas pavadījumā. Kā jau katru gadu tā arī šogad, rīts iesākās ar kopīgo lāpu skrējienu caur Staiceli, kur lāpa tika nodota no vienas klases otrai, līdz brīdim, kad tā sasniedza finišu un bija jāiededz lielā lāpa. Pēc lāpu skrējiena sākās vingrojuma komplekss, kurš lika iesaistīties visiem. Pēc šī Staiceles vidusskolas audzēkņiem tika izdalītas kartes ar kontrolpunktiem, kur tiem bija jādodas uz noteiktajiem uzdevumiem, kurus vadīja SSPV audzēkņi. Uzdevumi bija daudz un dažādi, citos vajadzēja pielietot savu fizisko spēku, tomēr bija arī uzdevumi, kur vajadzēja pielietot citas zināšanas kā piemēram loģisko domāšanu un spēju kaut ko atminēt. Šajā dienā laiks bija ļoti pateicīgs, silts un saulains, tāpēc šī bija ļoti jauki un pozitīvi pavadīta diena, ar iespēju pasportot svaigā gaisā.

Sagatavoja: Kristiāna Innusa