Iespējas Staicele

 

staiceles gerbonisStaiceles pilsētas ģerbonis

Iesakām vispirms apskatīt šo gleznaino mazpilsētiņu.

 Staiceles vietā 19.gs. sākumā bijis tikai krogs, zirgu stallis un pārcēlāja mājiņa Salacas krastā. Krodziniece zviedriete Berklunde bijusi gara un tieva, tāpēc saukta par Stazeli. Vārds latviskots, un tā apdzīvotā vieta nosaukta par Staiceli. Tajā vietā tagad ir skaists piemineklis.

Staiceles-dibināšanas-piemineklis-Stazele[1]

Slavenā, nu jau izbijusī papīrfabrika, celta 19.gs. un Lielā iela

Turpat pa ceļam – bijusī Papīrfabrikas direktora māja – tagad Staiceles Mūzikas un mākslas skola

Atjaunotā koka namiņā Audēji var vērot un piedalīties audēju darbā, kas no dabīgiem materiāliem darina jaukus suvenīrus un mājsaimniecībā noderīgas lietas.

Derētu “iemest acis” arī Staiceles lībiešu muzejā “Pivālind”. Ja gadīsies piedalīties pilsētas svētkos, varbūt, tiksiet pie “īpašās” lībiešu putras.

Ar stārķa vārdu, simboliem, daudziem logo Staicelē ir saistīts gandrīz viss, jo – pilsētas ģērbonī – STĀRĶIS. Kāpēc? Tieši pateicoties stārķim, kurš pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu vidū bija apmeties uz dzīvi Staiceles centrā gan ziemu, gan vasaru –   visur, kur kaut kas notika, tas bija klāt. Kad 1992. gadā Staicele ieguva pilsētas statusu, vietējie iedzīvotāji atcerējās par savu „Profesoru”. Staicele kļuva par stārķu pilsētu, kuras ģerbonī ir svētais putns – stārķis. Koks, kurā atrodas ligzda “Profesors” ir ļoti vecs un „laika zoba sagrauzts” – „Profesora” mītne. Turpat arī Sociālais dienests, Staiceles bērnudārzs – mazie” stārķēni”.

Pilsētas centrā: Staiceles TIC, akmens piemineklis – robežzīme “EESTI-LIVOMO”, Staiceles pilsētas dome, veikali.

Jauniešu klubs “Čempiņš”

Kultūras namā: Sporta dejas, tautiskās dejas, diskotēkas, teātri, dažādi pasākumi.

Akmens skulptūras
    1999.-2000. gados  tēlniecības plenēru laikā, piedaloties Latvijā izciliem tēlniekiem: I.Dobičinam,  Ģ.Burvim, K.Panteļejevam, A.Vārpam un nu jau “citos medību laukos aizgājušam” V.Titānam,  tapušas un Staiceles pilsētā izvietotas akmens skulptūras.

Protams – MAKŠĶERĒŠANA pie Salacas upes, regulārie pavasara svētki “Staiceles Vimba”

Futbola centrs

futbola bumba

Tas ir viens no Staiceles lepnumiem – zaļie futbola laukumi, mākslīgais laukums ar skrejceļu un apgaismojumu, Minipitch, ģērbtuves, dušas, tenisa un basketbola laukumi, viesnīca “Stārķu miga”, kafejnīca (sezonas) “Stārķu GLAMOUR”, pastaigu taka gar Salacas krastu.  Tas katru gadu arvien paplašinās un pārsteidz apmeklētājus. Šogad tika atklāts pontona tilts (sezonas), kas savieno abus Salacas krastus turpat lejā pie internāta.

Nu jau ļoti atpazīstams Latvijas mērogā ir kļuvis Futbola klubs “Staiceles BEBRI”

Bebri logo

http://staiceleslaiks.lv/sports/fk-staiceles-bebri-saglaba-vietu-pirmaja-liga/

 

Nu jau daudzus, daudzus gadus kā tāda LIELA INTRIGA joprojām ir nepabeigtā STĀRĶU PILS.

Un tomēr, vienā brīdī – TAI BŪS JĀTOP !