Ziņas

IMG_2448

Dzejas diena

11.09.2017. Staicelē norisinājās Dzejas diena. Arī Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas audzēkņi tika uzaicināti uz pasākumu, kas norisinājās Staiceles bibliotēkā. Šī gada viesis bija Guntars Račs, kurš ir Latvijā pazīstams dzejnieks, producents un mūziķis. Pazīstams ar savu dalību tādās grupās kā: “Neptūns”, “Jauns Mēness” un “bet bet”. Viņš mūs iepazīstināja ar savu jauno dzejas grāmatu un sniedza nelielu koncertu ar dziesmām, kas pazīstamas ikvienam. G.Račs bija ieradies kopā ar Katrīnu Binderi, kas ir jaunā latviešu dziedātāja, kurai ir ļoti skaista balss, Andri Alviķi, un Uģi Tirzīti, kurš atradās pie ģitāras. Ļoti patīkams un pozitīvs pasākums.

IMG_2448 FullSizeRender

01-09-sspv-177

Jaunais 2017.2018. mācību gads

Ir sācies jaunais mācību gads. Arī Staiceles Sporta profesionālajai vidusskolai ir savas mācību gada sākšanās tradīcijas. Tāpat kā pagājušo gadu, arī šogad mūsu skolas kolektīvu papildina jauns 1.kurss. Esam uzņēmuši 5 jaunus skolniekus, kuri apņēmušies kārtīgi mācīties un pavadīt šajā skolā turpmākos 4 gadus. Lai kārtīgāk viens otru iepazītu, vakarā pēc stundām visi kopā devāmies uz Staiceles Lībiešu krodziņu, kur mājīgā atmosfērām baudījām tradicionālo Lībiešu putra, kura bija ļoti garšīga. Šajā laikā, jaunajiem skolēniem bija iespēja sīkāk pastāstīt par sevi un iepazīties. Mācību gads ir iesācies ļoti veiksmīgi un pozitīvi. Cerams, ka gads paies tikpat jauki un interesanti!

Sagatavoja: Kristiāna Innusa

IMG_2413

turisms5

Tūrisma diena 2017

Mācību gads jau strauji tuvojas noslēgumam. Par cik SSPV ir saliedēta, atraktīva un radoša mācību iestāde, mēs lietām pieejam no citas puses.

Šogad mācību gada noslēgumam izvēlējāmies rīkot pasākumu “Tūrisma diena 2017”. Šajā pasākumā otrā kursa audzēkņi izveidoja pirmā kursa audzēkņiem dažādas interesantas aktivitātes saistītas ar aktīvo tūrismu.

Pirmais uzdevums bija sadalīt pirmo kursu četrās komandās. Pēc tam komandām bija jāorientējas no Staiceles centra līdz Karogu karjeram. Pa ceļam komandām tika iedots uzdevums- atrast un savākt 10 ārstniecības augus un kokus, pēc tam uzrakstīt, kam tos izmanto un kā tos sauc.

Otrais uzdevums bija “Indiāņu taka”, kurā dalībniekiem kopēji bija jāveic trase, kas bija izveidota no virvēm, kas nostiprinātas no koka uz koku, veidojot sarežģītu, grūti pārvaramu taku, kas pārbaudīja komandu saliedētību un līdzsvara izjūtu.

Trešais uzdevums bija desmit minūšu laikā uzsliet telteni. Šis uzdevums pārsteidzošā kārtā sagādāja jauniešiem grūtības. Bet visas komandas iekļāvās laikā.

Ceturtais uzdevums bija “Mistiskā soma”. Šajā uzdevumā bija jāatpazīst lietas, kas saliktas somā, tās neredzot .

Piektais uzdevums bija “Šaušana”. Šajā uzdevumā komandām no guļus stāvokļa bija jāsašauj metāla bundžas.

Sestais uzdevums bija “Ugunskurs”- šajā uzdevumā bija jāiekurina ugunskurs ar vienu sērkociņu un jāpārdedzina striķis, turot to 50 cm attālumā no ugunskura pēc iespējas ātrāk.

Pasākuma noslēguma daļā kopā ēdām pašu gatavoto zupu, kā arī apbalvošanas ceremonijā izdalījām visus apbalvojumus tiem sportistiem, kas mācību gada un pasākuma laikā bija tos nopelnījuši. Kā arī otrā kursa audzēkņi saņēma sekmju grāmatiņas, jo viņiem mācību gads jau ir beidzies. Pirmā kursa audzēkņiem ir palicis vēl pavisam maz līdz finišam, tāpēc novēlam pirmā kursa audzēkņiem izturību un labas atzīmes eksāmenā.

 

Sagatavoja:  Linda Broka

Smaidini-12

Jaunums

SSPV ir skola radošiem, aktīviem un sportiskiem jauniešiem. Mūsu skolas jaunieši ārpus mācībām katrs nodarbojas ar savu sportu, un skola ir lepna par saviem jauniešiem un viņu sasniegumiem. Mājas lapā ziņu sadaļā katru mēnesi tiks izveidots raksts ar jauniešiem, kas šī mēneša laikā ir kaut kur piedalījušies un sasnieguši kaut ko. Šis mēneša sasniegumu raksts tiks veidots, lai skola varētu parādīt cik daudzpusīgi ir mūsu jaunieši un cik ļoti skola viņus atbalsta.

Linda Broka

IMG_0515

Vidzemes kauss futbolā

26.04.2017. Staicelē norisinājās Vidzemes kauss futbolā, kura galvenais organizators bija Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas skolēns Markuss Keišs. Šis bija viņa pirmais organizētais pasākums. Viņš neiztika arī bez palīgiem. Katram skolēnam bija iedalīts kāds konkrēts uzdevums. Divi zēni (Daniels Lazdiņš un Dairis Vārsbergs) bija galvenie tiesneši šajās sacensībās, viņiem bija ļoti nozīmīgs darbs visas spēles garumā, jo bija jāatrodas uz laukuma visu laiku, un jāseko līdzi spēles gaitai. Daniels Šležs palīdzēja apkopot rezultātu, Kristiāna pildīja fotogrāfa darbu, Kristers Cābelis bija mediķis un Aivars Daņīlovs lika mūziku. Kā jau katrās sacensībās pirmā vieta ieguva kausu. Markuss bija kārtīgi pacenties, lai pasākums būtu izdevies un visiem sagādātu prieku.

Sagatavoja: Kristiāna Innusa

 

4 Gērptuves duš

Atvērto durvju diena

21.05.2017. mūsu skola vēra durvis jauniešiem, kuri domā vai arī jau ir izlēmuši, ka mācīsies SSPV. 

Šogad iepazīt mūsu skolu ieradās 7 jaunieši un viņu vecāki. 
Sākām atvērto durvju dienu ar ieskatu mūsu skolas dzīvē un mūsu mācību darbā ar prezentāciju, kuru veidoja skolēni paši. 
Pēc prezentācijas devāmies izrādīt topošajiem skolēniem Staiceles vidusskolu, jo daļa mācību stundu notiek Staiceles vidusskolas klasēs. Tālāk devāmies uz jauniešu centru “Čempiņš”, kurā trešdienu pēcpusdienās notiek galda spēļu nodarbības un piektdienās –  valsts aizsardzības mācība. Pēc tam devāmies gardās pusdienās uz Lībiešu muzeju “Pivalind”, kur mūs saimnieces sagaidīja ar garšīgu putru, dzērieniem un saldo ēdienu. Pie pusdienu galda jaunieši sapazinās viens ar otru un jau varēja justies ērti viens ar otru un citu kursu pārstāvjiem, kā arī vecākiem bija iespēja uzzināt visu, kas viņiem interesē  saistībā ar skolas dzīvi. 
Paldies visiem, kas ieradās! Ceram, ka nākošajā mācību gadā pievienosieties mūsu ģimenei un bagātināsiet mūsu kolektīvu.
Sagatavoja: Linda Broka
IMG_0459

Superkausa izcīņa telpu futbolā

23.04.2017. Limbažu Sporta hallē norisinājās Superkausa izcīņa telpu futbolā. Mūsu puišiem (Danielam Šležam, Markam Zāmuelam, Aivaram Daņīlovam, Gvido Čipatam, Ričardam Stepanovam, Daniilam Skopenko, Žanueļam Skopenko, Kristeram Cābelim un Dairim Vārsbergam) bija ļoti saspringtas spēles. Ņemot vērā, ka sabraukumos mūsu puiši ieguva 4. vietu, viņi šajā Superkausā lieliski sevi pierādīja iegūstot godpilno 1. vietu, izcīnot kausu. Lai iegūtu 1. vietu puišiem nācās smagi piepūlēties, jo spēles bija ļoti saspringtas. Pirmajā spēlē mūsu puiši uzvarēja Everton komandu ar 2:1, otrajā spēlē pret Ceriņiem bija saspringta spēle, kas beidzās ar rezultātu 1:0 mūsu puišu labā. Trešā spēle pret IMPAR komandu bija vissaspringtākā, tāpēc ka puišiem vajadzēja nopietni piepūlēties, lai uzveiktu šo komandu, jo IMPAR komanda bija mums priekšā ar rezultātu 2:0, bet mūsu puiši nenolaida galvas un pēdējās minūtēs izcīnīja uzvaru ar rezultātu 3:2, šī spēle izšķīra to, vai puiši iegūs 1. vietu, un viņi to izcīnīja. Uzvaru puiši nosvinēja kafejnīcā. Mēs visi ļoti lepojamies ar puišiem, jo viņi pierādīja to, ka arī mēs varam ļoti labi nostartēt. 

Sagatavoja:  Kristiāna Innusa

Armands-Puce

Aprīlī

Tikšanās ar Sporta žurnālistu Armandu Puči

05.04.2017.  Staiceles bibliotēkā mūs gaidīja ļoti interesants viesis, kas vēlējās ne tikai, lai mēs viņu uzklausam, bet viņš vēlējās uzklausīt arī mūs. Šis viesis bija sporta žurnālists, rakstnieks, sporta fotogrāfs un uzņēmējs Armands Puče.

   Kad gājām uz lekciju, iespējams, bijām gaidījuši šo sarunu saistītu ar viņu pašu un viņa profesionālo darbību, bet viņš mums vairāk lika pievērst uzmanību, cik svarīga ir ģimene un atbalsts no tuvākajiem. Viņš mums stāstīja par savām grāmatām, stāstīja par to, ka sportistiem ir grūti, kā viņi savas dzīves pavada treniņu nometnēs, prom no saviem tuvākajiem utt..  Protams, arī mums ļoti interesēja viņa profesionālā darbība kā sporta žurnālistam un “Overtime” sporta raidījuma vadītājam, tapēc uzdevām dažādus jautājumus par viņa darbību šajās jomās, kā arī apspriedām dažus pēdējos skandālus sportā.
Bija ļoti interesanti paklausīties viņa pieredzēs, jo Armands Puče ir ļoti piezemēta bet harizmātiska persona, kas jebkuru var iedvesmot. Gaidām nākamo viņa apciemojumu!
Sagatavoja Linda Broka
IMG_0232

Martā

Ģenerālis Raimonds Graube Staicelē

31.martā, aktīvie SSPV jaunieši kā jau katru piektdienu devās uz militāro mācību. Pēc nodarbības, cerēdami, ka ieskaite nolikta sekmīgi, klausijāmies ļoti interesantu lekciju par armijas un zemessardzes dzīvi no Ģenerāļa Raimonda Graubes un deputāta Aivara Meijas. Protams, uzzinājām daudz ko jaunu un interesantu. Kas zina, padomāsim, painteresēsimies un varbūt paši iestāsimies. Zemessardze un armija, protams, nav iedomājama bez ieročiem. Pie mums viesojās arī virsleitnants Juris Pētersons un kaprālis Jurģis Baumeistars, kuri mums pastāstīja par ieročiem un parādīja tos.

Rakstu sagatavoja Monta Žibojedova un Zane Konstantinova

ZEMES  STUNDA

Zemes stunda ir lielākais klimata tēmai veltītais pasākums pasaulē.

Miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei simboliski izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, pieprasa izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai.
Arī SSPV pievienojās šai klimata problēmas risināšanai, izslēdzot apgaismojumu un izveidojot gar Salacas krastu esošajai pastaigu laipai sveču ieleju, kas izgaismoja gājējiem ceļu un radīja burvīgu atmosfēru.
Linda Broka

TURNĪRS

2017.gada 19.martā Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas skolnieki – Daniels Lazdiņš, Dairis Vārsbergs, Marks Zāmuels, Daniels Sležs, Markuss Keišs, Reinis Salenieks, Gvido Raivo Čipats, Daniils Skopenko un Matīss Zumbergs aizstāvēja savas skolas vārdu futzāla turnīrā Pālē.
Sportistiem šajā turnīrā nācās stāties pretī Staiceles Sporta skolas komandai un “Zenit”
Pirmā spēle pret Staiceles Sporta skolu noslēdzās ar rezultātu 3:2 pretinieku labā. Spēles pēdējā minūtē SSPV jaunieši kļūdījās un paši savos vārtos raidīja bumbu. Pirmos vārtus guva Daniils Skopenko, otros Daniels Lazdiņš.
Otrā spēle pret “Zenit”beidzās ar  rezultātu 2:2. Pirmos vārtus guva Daniils Skopenko, bet otros Daniels Ladiņš.
Protams, ka SSPV solēni ir ļoti saliedēti un viens otru atbalsta. Uz šo turnīru meitenes- Linda Broka, Kristiāna Innusa, Monta Žibojedova un Zane Konstantinova devās kopā ar direktoru Jāni Bakmani atbalstīt jauniešus spēlēs. Mūms ir liels prieks atbalstīt savus sportistus, viena komanda, viens mērķis! Ar nepacietību gaidām nākošos turnīrus un turam īkšķus par SSPV futbolistiem!

Linda Broka

Brauciens uz Pērnavas akvaparku

03.03.2017. Beidzot skolas vadība saņēmās un noorganizēja gan 1.kursa, gan 2.kursa braucienu uz akvaparku Pērnavā, kuru bijām laimējuši viktorīnas laikā. Skolēni, kuri brīvdienās palika skolā visi vienoti devās uz akvaparku un labi pavadīja laiku. Tā bija lieliska iespēja atpūsties no mācībām un saliedēties savā starpā vēl vairāk. Šis akvaparka brauciens no visiem paņēma ļoti daudz spēka, tāpēc atbraucot atpakaļ uz skolu visiem bija gandarījums par labi pavadītu dienu un labu atpūtu. Izturīgākie skolēni, puiši, pēc atpūtas Pērnavas akvaparkā, devās tālāk uz Alojas sporta zāli, lai aizvadītu futbola treniņu. Visi skolēni bija apmierināti pēc šīs labi pavadītās dienas.

          Popiela 2017

08.03.2017. Staiceles vidusskola deva mums iespēju piedalīties viņu pašu rīkotajā pasākumā “Popiela”. Katrai klasei, mūsu gadījumā 1. un 2. kursam, bija jāsagatavo priekšnesums, kuru vērtēja žūrija, un beigās tika noteikti labākie priekšnesumi. Bez priekšnesumiem no katras klases tikai izvēlēti divi skolēni gan zēns, gan meitene, kas pretendēja uz Miss un Misters titulu. Lai tiktu tuvāk šim titulam, katram izvēlētajam cilvēkam, bija jāveic dažādi uzdevumi dažādās jomās. Mistera uzdevumi bija pierādīt savu veiklību šūšanā, priekšauta siešanā un komplimentu izteikšanā, savukārt miss uzdevums bija parādīt to, cik labs līdzsvars ir ejot ar grāmatu taisni turot to uz galvas, un zirņu skaitīšanā, bez roku palīdzības. Kopīgi viņiem bija jādejo deja uz kartona gabala, lai pierādītu to, cik dažādos veidos ir iespējams padejot, ja kartona gabals at katru reizi paliek aizvien mazāks un mazāks. Visi skolēni ļoti bija pacentušies, tomēr galvenos titulus ieguva Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas skolēni Linda Broka kā MISS  Daniels Lazdiņš kā MISTERS. Viņi visiem pierādīja to, ka visus uzdevumus spēj veikt labāk par citiem. Priekšnesumā, kurā piedalījās visi pārējie, mēs arī parādījām to, ka priekšnesuma izveidei nav nepieciešams ļoti daudz laika, lai sagatavotos, ir nepieciešamas tikai labas idejas un improvizācija. Līdz ar to, mēs ieguvām 3. vietu priekšnesumos, kas ir labs rezultāts priekš mums, jo neskatoties uz īso laika periodu, kas mums tika dots, mēs lieliski spējām iziet no situācijas. Šī visiem bija lieliski pavadīta diena ar iespēju vairāk saliedēties  un labi pavadīt laiku un paskatīties to, cik talantīgi ir pārējie skolēni.

            Volejbola sacensības

07.03.2017. Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas puiši (Markuss Keišs, Daniels Šležs, Marks Zāmuels, Kaspars Purviņš, Ričards Stepanovs, Gvido Raivo Čipats, Kristers Cābelis, Dairis Vārsbergs, Daniels Lazdiņš un Aivars Daņīlovs), piedalījās volejbola sacensībās Limbažu 3. Vidusskolā.  Puiši lieliski parādīja savas spējas iegūstot 2. Vietu šajās sacensībās. Lai arī puišus no 1. vietas šķīra tikai viens punkts, viņi devās prom ar augsti paceltu galvu un lepnumu par to, ka viņiem bija iespēja pārstāvēt savu skolu. Šīs bija tikai pirmās sacensības, tā teikt iesildīšanās, un nākamreiz, cerams, puiši atgriezīsies ar 1. vietu.